Dzisiaj byłam na komendzie i odmówiłam dalszego składania wyjaśnień i poprosiłam o przydzielenie adwokata z urzędu. Powiedzano mi, że taki wniosek muszę złożyć do właściwej prokuratury, gdzie mam go złożyć jeżeli postę powanie przejęła Komenda Wojewódzka Policji? Jak to napisać? Czy macie może gotowy wzór takiego pisma?Witam.
Pilnie potrzebuje wniosku/pisma, vhodzi mi dokładnie o wzór:
- chce skierowac zawiadomienie do prokuratury o próbie popełnienie zabójstwa/morderstwa ... (potrzebuje tylko wzór wniosku/pisma)
- chce założych sprawę w sądzie o znecanie sie psychicznemu i fizycznemu (potrzebuje tylko wzoru wnioski/ pisma)
- oraz potrzebuje wniosku o separacje rodziców ( rózwnież potrzebuje takiego wzoru wniosku/ pisma).

Z góry dziekuje za pomoc ...

PILNIE POTRZEBUJE POMOCY ...
Tego jak oskubać np. muzeum firma DAD Deutscher Adressdienst GmbH, uczyła się latami w Europie Zachodniej - oszukiwała już ludzi w Hiszpanii i Anglii (w Hiszpanii jej działalność została uznana za nielegalną). Teraz zbiera żniwo w Polsce - pisze "Gazeta Krakowska".

Do prokuratury w Szczecinie trafiło już pół tysiąca wniosków poszkodowanych. Wiadomo, że jest ich więcej, m.in. w Małopolsce. W Krakowie są poszkodowani przedsiębiorcy, na razie jednak nie zgłosili się do prokuratury ani policji. A czas nagli, bo DAD już im nalicza karne odsetki.

Firma z Hamburga wysyłała do firm i instytucji formularz z kopertą zwrotną z propozycją umieszczenia ich w swojej bazie danych, zwanej "Polskim Rejestrem Internetowym". Wiele osób podpisało formularz nie doczytując informacji zamieszczonej na końcu drobnym druczkiem, że jest to trzyletnia umowa i za każdy rok "usług" DAD żąda... 850 euro zapłaty.

W internecie pojawiły się już strony zrzeszające "zarejestrowanych" przez DAD. Znajdują się na niej gotowe wzory pism i adresy kontaktowe. Wielu pokrzywdzonych ma do zapłacenia firmie po kilka tysięcy euro. Sprawą zajęła się prokuratura w Szczecinie-Niebuszewie.

- Wpłynęło do nas ponad pół tysiąca wniosków z całego kraju - potwierdza prokurator Marek Rabiega. W tej chwili nie przyjmuje już jednak kolejnych powiadomień, żeby móc skierować sprawę dalej. - Jeśli ktoś czuje się oszukany, powinien zgłosić to na policji lub w swojej rejonowej prokuraturze.

źródłoUżytkownik "Grzegorz Janoszka" <Grzegorz@S-P-A-M--N-I-E.Janoszka.pl> napisał
w wiadomości news:slrnfee2bm.e1v.Grzegorz@galaxy.agh.edu.pl...[color=blue]
> On Tue, 11 Sep 2007 22:56:36 +0200 I had a dream that Jacek Swierczek
> <jacekswierczek@poczta.onet.pl> wrote:[color=green]
>>Jednostka, którą zarządza Jan Tajster, przegrała kolejny proces w sądzie.
>>Kraków może to kosztować blisko milion złotych. Takich spraw jest dużo
>>więcej.
>>[url]http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,4480679.html[/url][/color]
>
> Jest jakiś paragraf za szkodzenie miastu? Może by ktoś tu opublikował
> jakiś
> wzór pisma, żeby chętni je wysłali do prokuratury?[/color]

Jakie szkodzenie? Tajster nawet jak zmiecie to miasto z powierzchni globu to
i tak Majchrowski powie, ze jest dobrze.

J.
--
'Jak Rydzyk się wkurzy, to się okaże, że Kaczyńscy są Żydami i to
niekoniecznie obaj'
prosze o pomoc
  musze napisac i wysłac pismo do prokuratury ze poszkodowani w wypadku samochodowym nie beda zadac ukarania i odszkodowania od kierowcy ktory spowodował ten wypadek jesli ktos moze prosze zeby napisał wzór z gory dziekuje za pomoc
  jeśli chcesz złożyć pozew o nękanie psychiczne i fizyczne, składasz pismo do sądu do wydziału karnego. wzór takiego pisma znajdziesz w necie, wygooglaj sobie wzory pism, pozwów itp.

najważniejsze jest to, czy jesteś w stanie wystarczająco taką winę udowodnić. musisz mieć świadków, np. sąsiadów, całą rodzinę podaj za świadków.
jeśli miały miejsce interwencje policji to trzeba też zawrzeć w takim piśmie.
jeśli miała miejsce przemoc, zabierz matkę na obdukcję i dołącz ksero jako załącznik

moja rada taka, że za każdym razem kiedy w domu ma miejsce awantura itp incydent znęcania się nad matką - wzywajcie policję. oni spisują protokół, jest to potem dowód w sądzie. policja też może wystąpić z wnioskiem do prokuratury przeciwko siostrze


jeśli udowodnisz winę można się starać o sądowy nakaz eksmisji i zakaz zbliżania się do domu i matkiWitajcie, niestety jestem kolejnym "frajerem" oszukanym przez tych pajaców. Nr zamówienia: 123023 z 16.11.2008r. Kwota na jaką mnie oszukali to 2048 zł za LCD Samsunga, którego oczywiście nigdy nie mieli. Prowadzę firmę, która zajmuje się m.i.n dystrybucją gazet na terenie woj lubelskiego(Dziennk Wschodni, MM itp.) Dzisiaj albo jutro będę w redakcji DW z fakturami, więc od razu pogadam z naczelnym co by mogli w tej sprawie zrobić. Dlatego też szukam osób, które tak ja nie złożyły jeszcze doniesienia a planują to w najbliższym czasie zrobić(żeby można było wszystko opisać, włącznie z reakcją odpowiednich służb na nasze pisma). Doniesienia na policję i prokuraturę mam już gotowe, więc mogę udostępnić jako wzór. podaję mail: brexlbn@gmail.com. Myślę, że jak sprawę nagłośnimy to dopiero te cwaniaki poczują, że grunt im się pali pod nogami i będę łaskawi oddać nasze ciężko zarobione pieniądze. Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych i oczywiście będę informował na bieżąco o postępie sprawy.[quote=q.qwerty] Moim zdaniem, oraz co by przyspieszyć te czynności należy napisać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. W tym piśmie będzie już prokurator miał nasze zeznania, możemy wnioskować o zabezpieczenie-zablokowanie tych dwóch kont bankowych (bo to może uczynić prokuratura, a nie policja) oraz ściganie Damiana Obremskiego i zablokowanie strony sklepu. Wszystko to na podstawie art 286 par 1 Kodeksu Karnego. Oczywiście załączamy do tego dowody w postaci wydruków itd. [quote=q.qwerty]
A masz może wzór jak to pismo powinno wyglądać lub mogłabyś wysłać swoją wersję na maila?Wniosek O Naprawienie Szkody W Całości
  Dzisiaj dostałam pismo z prokuratury z prośbą o sporządzenie i przesłanie Wniosku o naprawienie w całości szkody wyrządzonej przestępstwem. Złożony wniosek stanowić będzie podstawę do zobowiązania sprawcy do naprawienia wyrządzonej szkody. Może ktoś ma wzór takiego wniosku i wrzuciłby go tutaj. Ja zaraz spróbuje napisać coś od siebie. Pozdrawiam wszystkich.
P.S. Wraca nadzieja, że sprawa nie utknęła gdzieś na półce :)Hej, chciałabym bardzo podziękować naszemu pawpawla za ogromną pomoc w sformułowaniu pism do RDOŚ i prokuratury
Jak będzie robiona strona Trytona umieścimy takie różne wzory pism które zadziałały żeby inni "żabi oborońcy" już mieli łatwiej.http://www.prokuratura.walbrzych.pl
Z lewego boku kliknąć na zakładkę"wzory pism procesowych"
PiS chciał dokonać czystki w urzędach powiatu gnieźnieńskiego, a lista urzędników przeznaczonych do wycięcia trafiła do polityków SLD. Cały, bardzo ciekawy dokument można obejrzeć w Politbiurze.

Sojusz dotarł do dokumentu... dzięki konfliktowi w gnieźnieńskich strukturach PiS-u. Przyniósł go radnemu z Gniezna Łukaszowi Naczasowi, jeden z kiedyś prawych i sprawiedliwych, a teraz po prostu... żądnych zemsty?

Naczas zaprezentował pismo na specjalnej konferencji w Sejmie. Pismo zawiera ocenę gnieźnieńskich urzędników wystawioną przez tamtejszych działaczy partii Jarosława Kaczyńskiego.

Choć tytuł dokumentu brzmi "Analiza jakości współpracy z organami administracji publicznej", to PiS wymagał od swoich działaczy opisu jedynie tego, co uważają oni za zaniedbania urzędników i patologie.

Pismo sporządzone jest w formie tabeli, którą wypełniać mieli działacze PiS-u głównie szefowie struktur powiatowych. Tabela ma dwie kolumny: 1. zawierającą nazwę danego organu administracji, 2. "Opis patologii naruszeń i zaniedbań ze wskazaniami personalnymi".

Wygląda to na wzór, który był zapewne używany nie tylko w powiecie gnieźnieńskim. PiS żąda w nim od działaczy relacji nt. patologii w nadzorze budowlanym, szkołach, kuratoriach, KRUS-ie, ZUS-ie, bibliotekach, skarbówce, inspektoratach rybołówstwa, urzędach celnych, szkołach wyższych, urzędach pracy, policji, ambasadach i innych instytucjach. Podzielonych w odniesieniu do tego, jakim ministerstwom podlegają. Na końcu szefowie powiatowych struktur PiS-u mają zdać relację o swoim "potencjale kadrowym"...

Niektóre opisy są dość lakoniczne, inne idą dalej. W stosunku do lokalnego prokuratora rejonowego napisano m.in., że "nagminne jest umarzanie śledztw" dotyczących działaczy SLD, w związku z czym zmiana na tym stanowisku jest "niezbędna".

Według SLD, podobny los miał spotkać innych urzędników. - Dokumenty sugerują, że miało to nastąpić po wyborach w 2007 roku - powiedział nam Tomasz Kalita. Jarosław Kaczyński przewidywał wtedy, że PiS może liczyć na 280 mandatów. Na szczęście dla tych urzędników, tak się nie stało. Na konferencji prasowej Jerzy Wenderlich sugerował, że czystki miały objąć również administrację centralną.

Pismo zostało stworzone przez Witolda Czarneckiego i Zbigniewa Dolata. Ten pierwszy je podpisał.

Witold Czarnecki tłumaczył w TVN 24, że dokument napisali szefowie struktur powiatowych PiS-u. Następnie został mu przekazany, gdyż jest szefem struktur tej partii w konińskim okręgu wyborczym i wtedy go podpisał. Jego zdaniem pismo nie jest żadną listą zwolnień, ale miało przedstawić mu patologie, które występuję w jego regionie.

Czarnecki tak samo jak Jacek Kurski stwierdził, że lewica przestraszyła się wyniku SMS-owej sondy z wczorajszego programu Tomasza Lisa i z tego powodu wygrzebała to pismo i atakuje teraz PiS. Być może wkrótce spin doktorzy tej partii wymyślą lepsze wytłumaczenie, które nie będzie wywoływało śmiechu.

- To są jakieś kompletne bzdury - tak skomentował Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z PolitBiurem sugestie SLD, że PiS stworzył listy urzędników do zwolnienia. - Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji - przekonywał. Zaznaczył jednak, że mógł powstać jakiś dokument analizujący sytuację w okręgu. - My w partii politycznej robimy sobie różne analizy - powiedział poseł PiS. Sugerował, że ujawniona przez SLD lista może być tego typu dokumentem. - Nawet PolitBiuro może coś takiego zrobić - powiedział nam Mularczyk.

Dotychczas każda władza obsadzała swoimi ludźmi stanowiska publiczne. Jednak ograniczało się to tylko do najważniejszych funkcji. PiS natomiast poszedł dalej i chciał "wyczyścić" cały kraj. Tak miał wyglądać kolejny etap budowy IV RP. Ciekawe, co byłoby później? PiS wyczyściłby Sejm?
http://politbiuro.pl/poli...ste__PiS_u.html


Zapewne podobne 'raporty' powstały w całej Polsce. Coś mi to przypomina... ;]
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
 
  wzór pism do prokuratury
h22o